Gdzie szukać wsparcia w ciężkiej chorobie?

Przez większą część naszego życia staramy się jak najlepiej dbać o nasze zdrowie, jednak czasami przychodzi czas ciężkiej choroby. Okres ten może być dla wielu z nas ciężki, dlatego warto szukać różnego rodzaju wsparcia w chorobie. U kogo i w jakich miejscach możemy szukać wsparcia w chorobie?

Rodzina i przyjaciele

Pierwszymi osobami, które okażą nam wsparcie podczas ciężkiej choroby jest nasza rodzina, która powinna być z nami. Nasi najbliżsi są z nami gdy z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku ale będą też przy nas w trakcie ciężkiej choroby. Bardzo często możemy liczyć na ich opiekę, a także na wsparcie finansowe oraz mentalne. Jednak co zrobić gdy to nie wystarczy i potrzebujemy większej pomocy?

Fundacje wsparcia

Jeśli rodzina nie jest nam w stanie zapewnić takiej pomocy jakiej potrzebujemy, to można zwrócić się do pomoc do różnych organizacji czy fundacji. Tego typu organizacje są wspierane przez Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich i wiele innych aby móc świadczyć pomoc innym ludziom. Warto poszukać organizacji, która może pomóc nam z naszą chorobą i w ostatecznym rozrachunku pozwoli na pełne lub częściowe wyzdrowienie.

Gdzie szukać wsparcia w ciężkiej chorobie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry