Dobre przygotowanie sali do zabiegu

Nasze zdrowie powinno być dla każdego z nas najważniejsze, dlatego czasami należy poddać się różnego rodzaju zabiegom medycznym. Mają one na celu poprawę naszego zdrowia i przywrócenie nam pełnej sprawności. Jednak do każdego zabiegu musi zostać przygotowana sala zabiegowa. Jakie czynności wykonuje się by to zrobić?

Sprzątanie i dezynfekcja

Pierwsza rzecz, jaką należy zrobić przed każdym zabiegiem w szpitalu czy placówce zabiegowej to dokładne posprzątanie po poprzednim zabiegu. Należy wymienić wszystkie jednorazowe narzędzia i okrycia i położyć nowe. Następnie ważną rolę odegra dezynfekcja, która ma na celu pozbycie się wszelkich drobnoustrojów jakie powstały w trakcie poprzedniego zabiegu. Co należy zrobić dalej?

Narzędzia i miejsce zabiegu

Gdy sala jest już wysprzątana i zdezynfekowana, to należy ją odpowiednio przygotować do zabiegu. Wiele zależy od tego jakiego rodzaju zabieg to będzie, dlatego narzędzia i akcesoria będą się różnić w zależności od wykonywanego zabiegu. Ponadto należy odpowiednio przygotować miejsce, w którym będzie wykonywany zabieg. Może to być łóżko lub fotel, które muszą być gotowe na przyjęcie pacjenta i wykonanie planowanego zabiegu.

Dobre przygotowanie sali do zabiegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry