Jak przebiega zabieg chirurgiczny?

Organizm ludzki jest bardzo skomplikowany i czasami niezbędne jest wykonanie odpowiedniego zabiegu wewnątrz organizmu jeśli coś szwankuje. Tymi zadaniami zajmuje się chirurgia, która dzieli się na wiele specjalizacji jak na przykład kardiochirurgia obejmująca wszystkie chirurgiczne zabiegi związane z sercem. Jak przebiega zabieg chirurgiczny?

Znieczulenie

Wiele zależy od tego jak skomplikowany będzie to zabieg, gdyż zabieg usunięcia wrastającego paznokcia będzie wymagał innych przygotowań niż operacja na sercu. W przypadku mniej poważnych zabiegów rozpoczyna się najczęściej od znieczulenia miejscowego, a zabiegi bardziej poważne przeprowadza się pod znieczuleniem ogólnym, czyli narkozą. Następnie chirurdzy rozpoczynają zabieg, który może trwać nawet kilkanaście godzin. Co jest do niego potrzebne?

Narzędzia i dezynfekcja

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku zabiegu chirurgicznego jest dezynfekcja. Odpowiedni płyn do dezynfekcji należy zastosować nie tylko na rękach chirurga, ale także na wszystkich narzędziach chirurgicznych. Jest to niezwykle ważne, bo pacjent może być bardzo łatwo zakażony podczas zabiegu. Ważne są także narzędzia chirurgiczne jak skalpel, nici i wiele innych, które mają pomagać w odpowiednim przeprowadzeniu zabiegu.

Jak przebiega zabieg chirurgiczny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry