Co jest na sali operacyjnej?

Leczenie ludzi nie zawsze polega jedynie na diagnozowaniu problemu oraz przepisaniu odpowiednich leków. Czasami niezbędna jest ingerencja w ludzki organizm, a do tego potrzebne jest odpowiednie miejsce oraz wyposażenie. Obie te rzeczy zapewnia sala operacyjna. Co się na niej znajduje?

Stół operacyjny

Podstawowym przedmiotem, znajdującym się na sali operacyjnej jest stół operacyjny, na którym przeprowadzane są wszelkie zabiegi chirurgiczne. Jest on wyposażony w różnego rodzaju dodatki, które mają na celu wspomóc lekarza przy wykonywaniu zabiegu, a także chronić zdrowie i życie pacjenta. Do takich zabiegów niezbędne jest także odpowiednie oświetlenie, a także odpowiednie urządzenia medyczne, które kontrolują funkcje życiowe pacjenta.

Narzędzia i dezynfekcja

Kolejną rzeczą, która jest niezbędna do wykonywania zabiegu chirurgicznego są odpowiednie narzędzia chirurgiczne. Przedmioty takie jak skalpele i inne narzędzia tego typu okazują się niezbędne dla wielu zabiegów. Zarówno narzędzia chirurgiczne jak i stół operacyjny muszą być gruntownie dezynfekowane, dlatego niezbędne są też płyny do dezynfekcji, zarówno powierzchni jak i rąk i ciała lekarzy. Jest to bardzo ważny proces, gdyż niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi przed ryzykiem zakażenia przez wirusy i bakterie, które mogą zostawać na rękach lekarzy lub na narzędziach chirurgicznych.

Co jest na sali operacyjnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry