Konsekwencje wad postawy

Nacisk na odpowiednią postawę naszego ciała kładzie się już od najmłodszych lat, wiele razy słyszeliśmy w dzieciństwie „nie garb się!”. Choć wtedy mogło to być irytujące, to było to podyktowane przede wszystkim naszym zdrowiem. Jakie są konsekwencje wad postaw u dzieci i u dorosłych?

Wady u dzieci

Wady postawy u dzieci będą skutkowały deformacją kręgosłupa i permanentną złą postawą. Może to skutkować problemami z rówieśnikami z powodu wyglądu, ale także może powodować poważne problemy w codziennym funkcjonowaniu. Wady postawy u dzieci są dużo prostsze do wyeliminowania, wystarczy stosowanie prostotrzymaczy i odpowiednich ćwiczeń, aby dziecko miało odpowiednią postawę. A jak to wygląda u dorosłych?

Wady u dorosłych

Wady postawy u dorosłych najczęściej wynikają ze nieskorygowanych wad postawy, które wystąpiły w dzieciństwie. U dorosłych tego typu wady postawy mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, w tym na poważnych dolegliwościach bólowych. Zazwyczaj niezbędna jest długotrwała rehabilitacja, która pozwoli na wyleczenie wad postawy. Czasami niezbędna może być interwencja chirurgiczna. Z tego powodu należy eliminować wady postawy na jak najwcześniejszym etapie.

Konsekwencje wad postawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry