Bezpieczeństwo pacjentów

W szpitalach czy innych placówkach medycznych pacjent ma dochodzić do zdrowia po kontuzjach czy chorobach. Aby było to możliwe należy pacjentowi zapewnić odpowiednią atmosferę, która będzie sprzyjała rekonwalescencji. Jedną z kwestii jest kwestia bezpieczeństwa. W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo pacjenta?

Dezynfekcja

Pierwszą z rzeczy, o którą zdecydowanie należy zadbać jest zapobieganie przenoszenia bakterii i wirusów pomiędzy pacjentami. Można to osiągnąć poprzez stosowanie odzieży i rękawiczek ochronnych, a także regularnym dezynfekcjom. Zaniedbanie tego może dawać poważne konsekwencje w postaci zarażania zdrowych pacjentów lub pacjentów ciężko chorych, dla których będzie to zagrożenie życia. Jak jeszcze dbać o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów?

Bezpieczny transport

Oprócz regularnej dezynfekcji lekarze muszą także dbać o pacjentów, aby jak najszybciej wyzdrowieli. Do tego potrzebne są różnego rodzaju badania, które często wymagają obecności pacjenta. Aby w bezpieczny sposób pacjent mógł dotrzeć na badania to lekarze muszą zapewnić pacjentom bezpieczny transport. Najczęściej są to wózki inwalidzkie, które mają na celu zapewnić pacjentom bezpieczny i wygodny transport. Dla pacjentów bardziej aktywnych dostępne są balkoniki, które pozwalają pacjentom na nieco aktywności.

Bezpieczeństwo pacjentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry