Bezpieczeństwo pacjentów

W szpitalach czy innych placówkach medycznych pacjent ma dochodzić do zdrowia po kontuzjach czy chorobach. Aby było to możliwe należy pacjentowi zapewnić odpowiednią atmosferę, która będzie sprzyjała rekonwalescencji. Jedną z kwestii jest kwestia bezpieczeństwa. W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo pacjenta?

Dezynfekcja

Pierwszą z rzeczy, o którą zdecydowanie należy zadbać jest zapobieganie przenoszenia bakterii i wirusów pomiędzy pacjentami. Można to osiągnąć poprzez stosowanie odzieży i rękawiczek ochronnych, a także regularnym dezynfekcjom. Zaniedbanie tego może dawać poważne konsekwencje w postaci zarażania zdrowych pacjentów lub pacjentów ciężko chorych, dla których będzie to zagrożenie życia. Jak jeszcze dbać o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów?

Bezpieczny transport

Oprócz regularnej dezynfekcji lekarze muszą także dbać o pacjentów, aby jak najszybciej wyzdrowieli. Do tego potrzebne są różnego rodzaju badania, które często wymagają obecności pacjenta. Aby w bezpieczny sposób pacjent mógł dotrzeć na badania to lekarze muszą zapewnić pacjentom bezpieczny transport. Najczęściej są to wózki inwalidzkie, które mają na celu zapewnić pacjentom bezpieczny i wygodny transport. Dla pacjentów bardziej aktywnych dostępne są balkoniki, które pozwalają pacjentom na nieco aktywności.

Bezpieczeństwo pacjentów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry