Podstawowy sprzęt ratownika medycznego

Ratownicy medyczni pełnią bardzo ważną funkcję, mianowicie ratują życie poszkodowanych w nagłych wypadkach. Wyposażenie może być mniej lub bardziej zaawansowane, jednak istnieją podstawowe elementy, bez których ratownik nie może pracować. Jakiego typu sprzęt medyczny jest niezbędny w pracy ratownika?

Ubiór

Pierwszym bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego ratownika medycznego jest jego ubranie. Jego wygląd jest określony w przepisach, ponadto musi mieć wiele funkcji czysto praktycznych. Ubiór musi być wygodny i chronić przed zimnem i czynnikami atmosferycznymi, ponadto musi zawierać elementy odblaskowe, aby ratownik medyczny był widoczny dla innych w trakcie wykonywania czynności. Oprócz ubioru niezbędne są również inne akcesoria wymagane do ratowania życia. Co się do nich zalicza?

Akcesoria

Jednym z najważniejszych przyrządów ratownika jest stetoskop, którego często używa się do postawienia wstępnej diagnozy. Oprócz tego ważne są leki i apteczkę, w której znajdują się środki opatrunkowe i inne przedmioty, które mają na celu pomóc ratownikowi w zabezpieczeniu pacjenta od pogarszania się stanu zdrowia. Jest to podstawowy sprzęt medyczny, bez którego ratownik nie może wykonywać swojej pracy w pełni swoich możliwości, dlatego wyżej wymieniony sprzęt jest niezbędny.

Podstawowy sprzęt ratownika medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry