Wymogi odzieży medycznej

Osoby pracujące w szpitalu i innych miejscach, w których troszczy się o zdrowie muszą mieć na sobie odzież przystosowaną do pracy. Z czego wykonana jest odzież medyczna i jakie musi mieć właściwości aby była ona bezpieczna dla pacjentów i wygodna w użytkowaniu?

Dobry materiał

Odzież medyczna jest najczęściej wykonana z elanobawełny, czystej bawełny lub tkanin syntetycznych, gdyż są to tkaniny wytrzymałe i odporne na częste prania i dezynfekcje. Warto nabyć odzież droższą, z lepszej jakości materiałów, gdyż dzięki temu przetrwa ona długi czas. Materiał musi dobrze odprowadzać wilgoć i zapewniać komfortowe użytkowanie dzięki utrzymaniu ciepła. Dlaczego odzież medyczna musi spełnić aż takie wymagania?

Ciężkie warunki

Odzież medyczna ze specjalistycznych sklepów medycznych musi być wytrzymała ze względu na warunki, w jakich pracują osoby w szpitalach. Odzież tego typu jest noszona przez cały dzień, przez co musi być ona komfortowa w użytkowaniu dla pracowników i jednocześnie nie może powodować zagrożenia dla pacjentów w szpitalu. Pracownicy szpitala noszący odzież medyczną często pracują w przeciągach lub na zewnątrz, dlatego odzież medyczna musi odpowiednio odprowadzać wilgoć i ciepło (gdy jest gorąco) lub utrzymywać ciepło (gdy jest zimno).

Wymogi odzieży medycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry