Krioterapia miejscowa – zalety i wymagany sprzęt

Chłodzenie opuchlizn zimnem było znane już kilkaset lat temu gdy uszkodzone tkanki chłodziło się lodem lub śniegiem. Krioterapia jest skuteczną formą fizykoterapii, która pozwala na poprawę zdrowia i przywróci sprawność. Jak pomaga krioterapia?

Zasady i sprzęt

Krioterapia polega na miejscowym schłodzeniu bolącego miejsca, a dzięki specjalnemu sprzętowi medycznemu w postaci specjalistycznych paneli można to robić w domu. Zabieg przeprowadza cię przez około 30 minut. Pozwala to na zmniejszenie temperatury organizmu, co bezpośrednio wiąże się z zahamowaniem procesów zapalnych w uszkodzonym miejscu. Ponadto krioterapia pozwala na przyspieszenie przemiany materii, zmniejszenie bólu oraz zmniejszenie napięcia mięśni.

Wskazania i przeciwwskazania

Przed wykonaniem zabiegu powinno skonsultować się z lekarzem, jednak krioterapia może być polecona pacjentom, którzy cierpią na stany pourazowe, mają bóle kręgosłupa lub stawów lub osoby chorujące na choroby neurologiczne, jak na przykład choroba Parkinsona. Z kolei krioterapia jest odradzana pacjentom ze stanami gorączkowymi, nadciśnieniem krwi, immunosupresją lub odmrożeniami, gdyż ich stan może się wtedy pogorszyć.

Podsumowując

Krioterapia jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i bardzo skutecznym, dlatego warto się mu poddać. Specjalny sprzęt medyczny pozwala nam korzystać z zalet krioterapii we własnym domu.

Krioterapia miejscowa – zalety i wymagany sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry