Piłka rehabilitacyjna

Do ćwiczeń rehabilitacyjnych zarówno w domu jak i gabinecie rehabilitacyjnym wykorzystywana jest cała kolekcja piłek rehabilitacyjnych. Istnieje dużo różnego rodzajów piłek rehabilitacyjnych, które są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jak mogą być wykorzystane piłki rehabilitacyjne?

Zalety

Piłki rehabilitacyjne mogą zostać użyte do wielu ćwiczeń sportowych i rehabilitacyjnych. Bardzo dobrze sprawdzają się w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, wzmacniają mięśnie brzucha, pleców i rąk. Ponadto ćwiczenia na piłce rehabilitacyjnej wspomagają mobilność kręgosłupa i za ich pomocą można korygować wady postawy. Są one używane przez wielu trenerów, rehabilitantów i fizjoterapeutów do wymienionych celów jak również innych ważnych celów.

Nie tylko ćwiczenia

Piłki rehabilitacyjne są używane nie tylko podczas ćwiczeń. Można ich używać na przykład do siedzenia przed telewizorem lub komputerem, co wpływa pozytywnie na naszą postawę i mięśnie grzbietu. Piłki są również bardzo często stosowane w szkołach rodzenia, gdyż ćwiczenia na piłce rehabilitacyjnej mają bardzo dobry wpływ na kobiety w ciąży. Regularne ćwiczenia z piłką pozwolą na mniej bolesny poród.

Podsumowując

Piłki rehabilitacyjne są bardzo uniwersalnym sprzętem medycznym, który może zostać użyty w wielu ćwiczeniach. Mogą one zostać użyte nie tylko podczas ćwiczeń ale również w życiu codziennym zamiast krzesła.

Piłka rehabilitacyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry