Nakładki sedesowe – po co?

Osoby starsze, chore lub osoby po wypadkach bardzo często mają problem z korzystaniem z toalety, szczególnie jeśli chodzi o siadanie i wstawanie z siedziska. Z tego powodu powstały specjalne nakładki na sedes, które mają na celu ułatwienie korzystania z toalety. Dlaczego warto posiadać takie nakładki w swoim domu?

Czym jest nasadka sedesowa?

Standardowe muszle WC są bardzo niskie, co znacznie utrudnia korzystanie z nich przez osoby, które mają ograniczone możliwości ruchowe. Siadanie i wstawanie z takiej muszli może być uciążliwe lub nawet niemożliwe. Z tego powodu powstały specjalne nasadki sedesowe, które mają na celu podwyższenie siedziska w celu znacznego ułatwienia korzystania z toalety przez osoby z problemami ruchowymi.

Budowa

Dobra nasadka sedesowa powinna być stabilna i wykonana z wytrzymałych materiałów dobrej jakości. Najbardziej popularne są modele o wysokości około 10-15 centymetrów, choć prawidłowa wysokość siedziska zależy od wzrostu korzystającej z niego osoby. Bardzo ważne jest stabilny system mocowania, który zapobiega zsunięciu się siedziska z muszli WC, co mogłoby być bardzo niebezpieczne dla użytkownika.

Podsumowując

Nakładka sedesowa jest bardzo przydatnym sprzętem medycznym, w który powinna być wyposażona łazienka każdego seniora lub osoby z problemami ruchowymi. Nie warto oszczędzać na materiale, gdyż bezpieczeństwo użytkownika powinno być najważniejsze.

Nakładki sedesowe – po co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry