Czym jest masaż wirowy?

Istnieje wiele rodzajów masaży,które mają na celu zrelaksowanie mięśni i zmniejszenie bólu. Masaż wirowy jest jednym z rodzajów masażu, które mają na celu poprawienie zdrowia pacjenta. Jak taki zabieg przebiega i jakie są jego wskazania i przeciwwskazania?

Na czym polega masaż wirowy?

Masaż wirowy przeprowadza się na kończynach górnych i dolnych. Masaż tego typu jest przeprowadzony za pomocą specjalnych wanien, jedne do kończyn dolnych a drugie do kończyn górnych. Wanny, zwane wirówkami, różnią się kształtem i głębokością i mają na celu masaż naszych kończyn dzięki wprowadzania wody w ruch wirowy. Woda o temperaturze 37 stopni przez 15 minut masuje nasze kończyny w sposób bezbolesny, mając bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm.

Wpływ na organizm

Masaż ma dobry wpływ na organizm, między innymi poprzez działanie przeciwobrzękowe oraz przeciwbólowe. Ponadto pozwala na zwiększenie zakresu ruchu i rozluźnienie mięśni. Przed każdym zabiegiem należy poradzić się lekarza, jednak masaż wirowy jest wskazany dla osób z bólami, chorobami reumatycznymi, zwyrodnieniami stawów lub po skręceniach i złamaniach. Z kolei przeciwwskazaniem będzie niewydolność krążenia, żylaki, rany i choroby serca i układu krążenia.

Podsumowując

Masaż wirowy wymaga specjalnych wirówek, jednak warto zainwestować w ten sprzęt medyczny, gdyż masaże przeprowadzane za jego pomocą są bezbolesne, bezpieczne i skuteczne.

Czym jest masaż wirowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry