Przygotowanie sali na pacjentów

Pacjenci różnego rodzaju przebywają w szpitalu aby móc w spokoju i pod opieką lekarzy dojść do pełnej sprawności. Aby było to możliwe należy te sale odpowiednie przygotować, aby pacjenci mogli bezpiecznie się leczyć. Jakie dokładnie działania należy podjąć aby sala była przygotowana?

Czystość

Jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie sali do przyjęcia pacjentów jest dokładne sprzątanie po poprzednich pacjentach. Jest to ważne nie tylko ze względów komfortu przyszłego pacjenta, ale również ze względu na zdrowie. Ważna będzie dezynfekcja powierzchni i dokładne wysprzątanie szafek i innych elementów. Gdy już wszystkie elementy będą wysprzątane to możemy kontynuować przygotowania sali. Co należy zrobić w dalszej kolejności?

Wietrzenie i pościel

Kolejną kwestią o jaką warto zadbać podczas przygotowania sali jest odpowiedni dostęp świeżego powietrza. Znacznie zwiększa to komfort pacjentów oraz poprawi wentylację w danym pomieszczeniu. Następnie powinno się wymienić pościel na świeżą i jeśli to tylko będzie możliwe to należy wymienić materac. Tak przygotowana sala będzie w stanie przyjąć kolejnych pacjentów.

Przygotowanie sali na pacjentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry