Dezynfekcja podczas zabiegów

Wykonywanie różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych i innych wymaga od lekarzy posiadania odpowiednich umiejętności oraz szerokiej wiedzy medycznej. Jedną z najważniejszych kwestii jeśli chodzi o przeprowadzanie zabiegów medycznych jest wymóg odpowiedniej dezynfekcji. Dlaczego dezynfekcja jest tak ważna, czego używa się do dezynfekcji i co dezynfekować?

Czemu odkażanie jest ważne?

Dezynfekcja jest niezwykle ważna jeśli chodzi bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów, gdyż jej brak może znacznie zwiększyć ryzyko zakażenia organizmu. Jednym z zadań skóry jest ochrona przed drobnoustrojami, a podczas zabiegów jesteśmy jej pozbawieni. Na nieczystych dłoniach lub narzędziach wirusy i bakterie mogą dostać się do naszego organizmu i nawet zagrozić życiu. Co i czym należy dezynfekować aby się przed tym uchronić?

Co i czym?

Odpowiednia dezynfekcja wymaga od nas posiadania odpowiednich środków dezynfekcyjnych, które pozwalają na zabicie wirusów i bakterii. Podstawową rzeczą jest dezynfekcja dłoni oraz rękawiczek, które mają bezpośrednią styczność z operowanym pacjentem. Na nich znajduje się wiele drobnoustrojów, dlatego należy to robić dość często. Inna rzecz do dezynfekcji to narzędzia chirurgiczne, którymi przeprowadza się zabieg.

Dezynfekcja podczas zabiegów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry