Z czego wykonana jest odzież medyczna?

Lekarze i farmaceuci powinni mieć odpowiednią odzież medyczną, gdyż tego typu odzież pozwoli zachować higienę i bezpieczeństwo. Aby spełniała swoje zadanie to musi być wykonana w odpowiedni sposób i z odpowiednich materiałów. Jak i z czego powstaje odzież medyczna?

Bawełna

Pierwszym materiałem, z którego powstaje odzież medyczna jest czysta bawełna, która należy do naturalnych materiałów roślinnych. Ma bardzo wysoką odporność na rozciąganie i dobre wchłanianie, a ponadto odzież z niej wykonana jest bardzo wygodna oraz przystępna dla alergików. Odzież medyczna jest często wykonana z bawełny w połączeniu z innymi materiałami, co pozwala połączyć zalety obu materiałów.

Poliester

Połączenie bawełny i syntetycznego poliestru daje nam elanobawełnę, która jest bardzo często stosowana w produkcji odzieży medycznej. Dzieje się tak, ponieważ odzież wykonana z tego materiału jest wygodna w użytkowaniu oraz łatwa w dezynfekcji, co w przypadku szpitali i przychodni jest bardzo ważne. Czasami do odzieży medycznej dodaje się nieco elastanu, który sprawia, że materiał staje się jeszcze bardziej wygodny i bardziej rozciągliwy, ponadto szybko odzyskuje swój pierwotny kształt.

Z czego wykonana jest odzież medyczna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry