Jak chronić pacjenta przed zarazkami?

Wiele pacjentów, którzy leczą się w szpitalu przechodzą różne poważne choroby, które często mogą skutkować znacznie obniżoną odpornością. Z tego powodu należy chronić pacjentów przed zarazkami, bakteriami i innymi drobnoustrojami. Co należy robić aby leczony przez nas pacjent był bezpieczny i szybko doszedł do zdrowia?

Dezynfekcja i ochrona osobista

Bardzo ważna jest regularna dezynfekcja, dzięki której możemy pozbyć się większości drobnoustrojów z naszych rąk i innych części naszego ciała. Jednak często może okazać się to niewystarczające, dlatego należy zakrywać nasze ciało. Można to robić za pomocą specjalnych kombinezonów, jednak częściej stosuje się rękawiczki ochronne i maseczki, co w większości przypadków jest wystarczające.

Izolacja

Dezynfekcja i odpowiednie sposoby ochrony osobistej najczęściej są wystarczające, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pacjentom, jednak mogą wystąpić sytuacje gdy należy się zabezpieczyć pacjenta jeszcze lepiej. Wtedy najlepszym sposobem jest zapewnienie izolacjo danemu pacjentowi. Powinno się go umieścić w sterylnym pomieszczeniu, gdzie oczyszczacze powietrza mogą odfiltrować z powietrza wszelkie drobnoustroje, które mogą mu zagrażać. Bezpieczeństwo pacjenta powinno być dla nas zawsze najważniejsze.

Jak chronić pacjenta przed zarazkami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry