Sprzęt do transportu pacjentów

Niektórzy ciężko chorujący pacjenci lub osoby po kontuzji nie potrafią poruszać się o własnych siłach, potrzebują oni pomocy. Do pomocy takim pacjentom zostały stworzone specjalne sprzęty medyczne, mające wesprzeć opiekunów do transportu pacjentów. Jakiego rodzaju sprzęty medyczne do transportu pacjentów możemy spotkać?

Wózki inwalidzkie

Jednym z najbardziej popularnych sprzętów do transportowania pacjentów jest wózek inwalidzki, występujący w różnych rozmiarach i odmianach. Najczęściej tego typu przyrząd jest spotykany w szpitalach oraz w przypadku osób nie mogących się poruszać samodzielnie przez dłuższy czas. Pozwalają one transportować pacjenta na dłuższe dystanse w komfortowych warunkach, jednak nie jest to jedyny rodzaj sprzętu pozwalający na transport pacjentów.

Podnośniki transportowe

Kolejnym sprzętem medycznym pomagającym w transporcie pacjentów są podnośniki transportowe, które najczęściej stosuje się w przypadku osób niepełnosprawnych. Ten sprzęt pozwala na dużo łatwiejszą opiekę nad pacjentami, którzy są trwale leżący, za ich pomocą można bez problemu podnosić pacjenta, ułatwiając opiekę nad nim. Niektóre modele takich podnośników mają też możliwość pionizacji pacjentów, co jest ważne dla ich zdrowia, gdyż pozwala to nieco się rozruszać i zapobiega odleżynom.

Sprzęt do transportu pacjentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry