Co jest potrzebne do nauki szycia chirurgicznego?

Nawet najlepsi chirurdzy musieli zaczynać swoje kariery od podstaw i nabywać całą swoją wiedzę i umiejętności. Do jednej z tych umiejętności zalicza się także szycie chirurgiczne, które początkujący chirurdzy muszą przyswoić. W jaki sposób początkujący chirurdzy uczą się szycia chirurgicznego i co jest im do tego potrzebne?

Co jest potrzebne do szycia?

Do nauki szycia chirurgicznego początkujący lekarz potrzebuje trochę sprzętu oraz materiał, który chirurg będzie szył. Na początku nie jest potrzebne wiele sprzętu, wystarczy skalpel, imadło i pinceta chirurgiczna. Materiały do szycia to między innymi nóżki i skrzydełka kurze oraz nóżki świńskie, które imitują kolejno delikatną skórę człowieka oraz tą twardszą. Co jeszcze jest potrzebne?

Igły i nici

Najważniejszymi elementami w nauce szycia są igły i nici, które znajdują się w zestawach do szycia przeznaczonych do nauki. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie igły z przekrojem trójkątnym i z odpowiednimi nićmi. Można też kupować same igły, co jest nieco tańszym rozwiązaniem. Odpowiednim rozmiarem igieł do nauki szycia jest rozmiar 2 (większy) oraz rozmiar 3 (mniejszy).

Co jest potrzebne do nauki szycia chirurgicznego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry