W jaki sposób lekarze utrzymują higienę?

Lekarze podczas swojej pracy muszą utrzymywać sterylną czystość przy każdej interakcji z pacjentem. Jest to podyktowane kwestiami bezpieczeństwa i zdrowia zarówno lekarza jak i pacjenta na którym przeprowadzane jest badanie lub zabieg. W jaki sposób lekarze dbają o higienę?

Płyn dezynfekujący

Pierwszą metodą używaną przez lekarzy jest cała gama płynów dezynfekujących, które mają na celu wyeliminowanie wszelkich bakterii i drobnoustrojów, które mogą zakazić pacjenta lub lekarza. Lekarze muszą regularnie myć ręce, aby utrzymać je w jak najwyższej czystości, co pozwala im na bezpieczne wykonywanie zabiegów i badań. Jednak poważnych zabiegów lekarz nie wykonuje gołymi rękami, do tego ma specjalistyczne rękawiczki ochronne.

Rękawiczki medyczne

Dobre rękawiczki medyczne niemal całkowicie blokują wszelkie bakterie i drobnoustroje, które mogą zakazić lekarza podczas zabiegu. Złej jakości rękawiczki nie dość że nie chronią to poprzez reakcję z potem lekarza mogą zakazić ranę pacjenta. Dzieje się tak z powodu pudru, który pokrywa wewnętrzną stronę rękawiczek, więc należy wybierać rękawiczki bezpudrowe. Aby zapobiegać uszkodzeniom rękawiczki medyczne muszą być również wykonane z wytrzymałego materiału, na przykład nitrylu. Tego typu rękawiczki pozwalają lekarzowi pracować w sterylnych warunkach.

W jaki sposób lekarze utrzymują higienę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry